Akıbet an haberleri… Payitaht EDAŞ, yılın önceki yarısında Çankırı ve Kırıkkale’de yatırımlarını tamamladı

Başkent Hareketlilik Tevzi ATLATMAK (EDAŞ), Çankırı ve Kırıkkale’üstelik yılın önceki yarısında hizmet, yenileme ve envestisman çalışmalarını tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Başkent EDAŞ yılın geçmiş yarısında koyduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdi.

Çankırı’dahi hizmet verdiği kaza ve köylerde kâin 994 ışıklandırma armatürünün bakımını gerçekleştiren ekipler, bölgede 31 pano ile 31 dönüştürücü ve 2 tevzi merkezini bile aracısız geçirdi. Antrparantez kentte 27 kilometrelik hattın bakımı de tamamlandı.

Toplam 5 kilometrelik yıpranmamış kablo döşeyen Payitaht EDAŞ ekipleri, kentte 121 kullanılmamış tenvirat armatürünün montajını dahi tamamladı. Antrparantez eskimemiş 5 hayatiyet panosu ve 4 transformatör merkezi montajı dahi tamamlandı.

Kırıkkale’nin Eşkâl, Bahşili, Balışeyh, Çelebi, Karakeçili, Yahşihan Sapan, Incitici ve Sulakyurt ilçelerinde 10 bin 676 tenvir armatürünün bakımını gerçekleştiren ekipler, bölgede 11 pano ile 11 transformatör ve 2 nüsha tevzi merkezini dahi aracısız geçirdi. Antrparantez kentte 1.914 kilometrelik hattın bakımı tamamlandı.

Kırıkkale’da toplanmış 35 kilometrelik yeni kablo döşeyen ekipler, kentte 424 eskimemiş aydınlatma armatürünün montajını birlikte tamamladı. Ayrıca yeni 2 elektrik panosu ve 2 transformatör merkezi montajı birlikte tamamlandı.???????

Share: