AK Parti’li Karahocagil: “CHP, dolma ve iftirayla gençleri kandırıyor”

DÜRÜST Tümen Amasya Mebus Mustafa Levent Karahocagil, CHP’nin “domates dolması, dolan, iftira, dezenformasyon ve manipülasyonla gençleri kandırdığını” söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, cumhur reisi adayını Kemal Kılıçdaroğlu adına açıklayan altılı ganyan masanın inandırıcılığının kalmadığını tabir etti.

Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında birçok yol yenildiğini dile getiren Karahocagil, “Bire Bir insan 11 öğün yenilmişse 12’ncisinde bile yenileceği aşikar değil mi?” diye niteleyerek sordu.

Karahocagil, 2008’de öğrencilere verilen bursların, CHP yoluyla Esas Mahkemesine yapılan başvuruyla halel edildiğini aktararak, “YANLIŞSIZ Tümen hükümeti her devir gençlerin yanı sıra, onlara hizmetin genişlik iyisini arz etmek üzere var gücü ile çalışmasına, kül imkanlarını seferber etmesine rağmen, CHP’nin his alanı olan biber dolması, dolan, iftira, dezenformasyon ve manipülasyonla gençleri öyle benzeri kandırıyorlar ki şaşırıp kalıyoruz.” ifadesini kullandı.

Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığının hizmetlerine ilişik de hikmet veren Karahocagil, Türkiye’dahi, 397 Toplumsal Hizmet Merkezi, 1365 çocuk hizmet kuruluşu olduğunu ve bu kuruluşlardan 14 bin 141 kişinin hizmet aldığını belirtti.

Share: