AK Parti’li Aşırı: “2023 bütçesi lider büyüklük Türkiye’nin inşasına bindi olacak”

AK Öğür Mersin Mebus Ali Topluluk Şiddetli, 2023 yılı bütçesinin mecmu vatandaşların nitelikli amme hizmeti almasını sağlayacağını belirterek, “Önder mutluluk Türkiye’nin inşasına bindi olacak.” dedi.

Ölçüsüz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, ev kurumunun, milli varlığın esas olduğunu, bu yüzden karı kurumunun yaşatılması ve güçlendirilmesinin yer az düzenlilik ve ekonomi büyüklüğünde koca olduğunu tabir etti.

2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2021 Yılı Merkezi Dümen Kesin Adisyon Kanunu Teklifi’nin TBMM Genel Kurulunda akseptans edildiğini anımsatan Begayet, bütçenin karı kurumunu koruyucu, avrat ve erkeğe denk fırsatlar sunan, çocuğun faziletkâr yararını asıl öge yerine hazımlı ve kerem yoluyla garanti altına düzlük tıpkısı yaklaşımı öngördüğünü belirtti.

Ölçüsüz, “Içtimai yardım programlarıyla tek kimseyi iyesiz bırakmayacak tıpkısı toplumsal destek sistemi ve sosyal heybet anlayışı hayata geçirilmiştir. İnanıyoruz kim bu bütçe tam vatandaşlarımızın nitelikli kamu hizmeti almasını sağlayacak, bekamızı esirgeme kararlılığına ve şef mutluluk Türkiye’nin inşasına bindi olacak.” diye konuştu.

Share: