AK Öğür Genel Başkan Yardımcısı İleri: “Türkiye’de, daraç içinde bulamadıkları vizyonu maatteessüf yabancı danışmanlar ile bulmaya çalışıyorlar”

DOĞRU Öğür Umumi Başkan Yardımcısı İleri: ” Türkiye’üstelik, sınırlı içinde bulamadıkları vizyonu maatteessüf yabancı danışmanlar ile bulmaya çalışıyorlar”

BİNGÖL – Bingöl’de mütekellim AK Parti Genel Komutan Yardımcısı Ömer İleri, “Ana muhalefetin düzenlediği anlayış toplantısını az buçuk dahi ibretle takip ettik. Türkiye’birlikte, güçlükle içinde bulamadıkları vizyonu maalesef yabancı danışmanlar ile bulmaya çalışıyorlar fakat bu ecnebi danışmanlar zahmet edip toplantıya şereflendirme birlikte etmediler” dedi.

‘2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları’ programı çerçevesinde AK Parti heyeti Bingöl’e geldi. Bingöl Belediye binası konferans salonunda basın ile aynı araya gelen SELIM Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Ömer İleri, gündeme dair açıklamalarda bulundu. DOĞRU Fırka’nin sadece seçimden seçime sahaya sâdır aynı parti olmadığını belirten İleri, “DOĞRU Parti teşkilatları vakit kaybetmeden seçimden seçime sahaya sâdır, yemeden içmeden seçime andıran dönemlerde vatandaşa bağlanak etmeye etkin teşkilatlar değiller. Bizler seçkin ant sahadayız, seçkin antlaşma vatandaşlarımızla beraberiz, rastgele zaman vatandaşlarımızla bu arada yürüyoruz. Dizge 2023 seçimlerinin hangi kadar ciddi ve yetişkin olduğunu gayet açık görüyor. Bu intihabat şanlı, zira DÜRÜST Parti iktidarının Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hayata geçirdiği kazanımları korumak noktasında eleştiri olduğunu cümle görüyor. Bu intihabat önemli zira sayın bakanımızın üstelik belirttiği kabilinden temellerini akıbet kademe akva bir şekilde atmış olduğumuz Türkiye yüzyılı vizyonunun hayata geçmesindeki nazik rolü arasında. Milletimiz ve teşkilatımız, bu seçimlerin ne kadar ciddi olduğunu görmüş durumda ve herkese sahada var gücüyle Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle çalışmalarına devam ediyor. Tığ inanıyor ve biliyoruz ki, bu budun sonuç 20 yılda hayata geçirilen kazanımların sahibi olacak ve Türkiye yüzyılı noktasında bile Cumhurbaşkanımızı hep gücüyle desteklemeye bitmeme edecek” diye konuştu.

“Akıbet 20 yıl gerçekten bu milletin ayağa kalkma hikayesidir”

Serencam 20 yılda tehlikeli atılımlara imza atıldığını nâkil İleri, “Türkiye geneline baktığımızda akıbet 20 yıl filhakika bu milletin ayağa kalkma hikayesidir desek yeridir. Serencam 20 yıl içerisinde vesayetin çökertilmesinden, hürriyet alanlarının geliştirilmesine, erişim altyapısından, esenlik altyapısından, milli eğitime kadar bir nice alanda çokça okkalı atılımlara imza atıldı. Terörle mücadelede kullanılmamış ayrımsız anlayış ortaya kondu ve bunaltıcı bir sükse sağlandı. Enerji kaynakları noktasında ise domestik ve milli enerji kaynaklarının kullanımına alınması noktasında bereketli duyum alıyoruz. Bütün bu alanlarda haddinden fazla kilolu ilerlemeler sağlandı amma mahsus sunma önemlisi millet yerine bilcümle bu arada özgüvenimizi kazandık diyerek düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Türkiye’bile ancak içre bulamadıkları vizyonu maatteessüf ecnebi danışmanlar ile bulmaya çalışıyorlar”

6’lı masa ve asıl muhalefete de yüklenen İleri, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Hep bu süreçler devam ederken karşımızdaki uymazlık blokuna de şöyle bire bir dönüp andırmak, onların yaptıklarını değerlendirmekte yarar var diyerek düşünüyorum. Öncelikle başlarken şurası söylememiz geçişsiz maalesef Türkiye’deki muhalefet anlayışı 1950’lerden beri hiçbir şekilde verimlilik kaydedememiş, kendini güncelleyememiş, ortaya kullanılmamış aynı dışa vurum koyamamış bunun da ötesinde taktikler geliştirememiş tıpkısı hesap olduğu gözüküyor. 1950’lerde da envestisman karşıtı duruşları vardı, bugün dahi seçkin nev yatırıma alın çıkıyorlar. 1950’lerde dahi manipülasyon ve dalavere siyaseti üzerinden ilerlemeye çalışıyorlardı, maatteessüf bugün birlikte benzerlerini görüyoruz. Ana muhalefette hele tek değişim olmadığını görüyoruz. 6’lı masaya baktığımızda ise elan henüz hangi konuları konuşup konuşmamaları gerektiği üstüne de birlikte ahenk sağlamış değiller, aday sürecini birlikte zaten sizler üstelik izlem ediyorsunuz. Düpedüz hafta geçmiyor ki, muhalefet bloku benzeri söylemiyle bizi şaşırtmasın, bizi üzmesin Türkiye vatandaşları kendisine söylüyorum. Geçtiğimiz haftalarda bunun istisnası olmadı. Bundan biraz hafta önce ayrımsız temel önerisiyle ortaya çıktılar. Aylarca üstünde çalıştıklarını söyledikleri bu anayasa önerisinde bizler görüyoruz ki tutarsızlıklar kâin, ongun çalışılmamış, bol içşelleştirilmemiş, güçlendirilmiş mebus hep adıyla sürülmüş ama haddizatında saylav sistemle uzaktan yakından alakası sıfır tıpkı önerinin ortaya konduğunu bütün beraber gördük. Esasen geçtiğimiz haftalarda asıl muhalefetin düzenlediği basiret toplantısını az buçuk birlikte ibretle takip ettik. Türkiye’de mahdut içinde bulamadıkları vizyonu maatteessüf yabancı danışmanlar ile bulmaya çalışıyorlar ancak bu ecnebi danışmanlar zahmet edip toplantıya onurlandırma dahi etmediler. Temel muhalefetin lideri kalktı ve dedi ki alarga toplantıya baliğ olmak bir anlamda teknoloji gösterisidir, Türkiye uygulayım bilimi görsün. Bağımlı bilcümle bunlar muhalefetin maatteessüf şuan Türkiye’nin geldiği nokta konusunda doğrusu bilgisiz olduğunu çokça açık tıpkı şekilde ortaya koyuyor. Yeniden geçtiğimiz haftalarda, vizyonu daraç dışında arayan aykırılık lideri Almanya’dahi iken ancak zarfında özlük partisi içerisinde namzetlik noktasında tekrar enteresan gelişmeleri bilcümle bu arada ibretle izledik. Buradan gelmek istediğimiz son şu maalesef uymazlık Türkiye’nin kazanmış olduğu tutarlılık seviyesinin haddinden fazla altında artmış durumda. Bu uzunca tıpkısı süredir böyle. Fakat bizler Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye yüzyılı vizyonu doğrultusunda çalışmaya bitmeme edeceğiz.”

Bingöl’deki şehir buluşması programına AK Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Ömer İleri’nin yanı sıra TBMM Çekim ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Şanlıurfa Mebus Mehmet Mürtefi Cevheri, Batman Saylav Ziver Özdemir, Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Van Mebus İrfan Kartal, Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, Balkı Mebus Ekrem Çelebi ile SELIM Parti MKYK üyeleri katıldı.

Share: