AİÇÜ Gastronomi bölümü öğrencileri İçin “Göğüslük Giyme” töreni düzenlendi

Veca İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencileri için ilk kez “Göğüslük Giyme” töreni düzenlendi.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu yoluyla Recep Tayyip Erdoğan Ekin ve Kongre Selçuki Konferans Salonu’nda düzenlenen törene AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Felaket, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Faruk Kaya ve Prof. Dr. Mucip Genişel, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alperen Kayserili, IC Vakfı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Meral Dinçer ile akademik, yönetimsel personel ve öğrenciler katıldı.

Programda mütekellim Prof. Dr. Sıkıntı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencilerinden beklentilerin balaban olduğunu söyledi. Rektör Felaket, öğrencileri kutlama ederek, akademik ve çığır hayatlarında başarılar diledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kaya programda yaptığı konuşmada tıkır destekli tıpkı devlet üniversitesi olduklarını belirterek, IC Holding, IC Vakfı ve AİÇÜ teşrikimesai ile Gastronomi ve Aş Damı Sanatları bölümüne gündeş standartlarda aplikasyon mutfağı kurulacağını anlatım etti.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kayserili ise “Önlük Giyme” törenini anadan görme kuzuluk getirerek seçkin sene düzenleyeceklerini belirtti. Gastronomi bölümünün ve mesleğinin önemine vurgu işleyen Prof. Dr. Kayserili, öğrencilere verdikleri desteklerden ekolojik ortam AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Felaket’a, darülfünun yönetimine ve IC Vakfına teşekkür etti.

Törende, Prof. Dr. Felaket Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1’inci ve 3’üncü derslik kısım birincisi öğrencilerine göğüslük giydirdi.

Müzik dinletisinin ardından program, fasıl öğrencilerine önlük giydirilmesinin ardından sona erdi. – AĞRI

Share: