AFYONKARAHİSAR – Motokrosçular Afyonkarahisar’da şampiyonluk için gaza basacak

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) bitiş etabı olan Türkiye ayağı için takımlar Afyonkarahisar’da yarışacak.

Türkiye Motor Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, AA muhabirine, Balaban Taarruz’un 100. yılı kapsamında gerçekleştirilen Acun Motokros Şampiyonası’nın final ayağına kapılarını açtığını söyledi.

Şampiyonanın, 3-4 Ilkgüz’da 150 sporcuyla başlayacağını nâkil Akülke, “Şampiyonada 34 ülkeden sporcu var. Afyonkarahisar oldukça güvenilmez benzeri mücadeleye karı sahipliği yapacak. Zira üç branşın, üç şampiyonanın şampiyonu Afyonkarahisar’da muhtemelen olacak.” dedi.

Finallerin yapılacağı 4 Ilkgüz Pazar gününden sonradan Dünya Şampiyonası’nın tekmil ödüllerinin ilk defa Türkiye’bile verileceğini tamlayan Akülke, şunları kaydetti:

“Şampiyonanın 2022 dürü töreni birlikte Afyonkarahisar’da olacak. Spor turizmi kapsamında yapılan bu kodifikasyon, Afyonkarahisar ve Türkiye’nin hem ekonomisine, hem tanıtımına çok yoğun katkıda bulunmakta. İki şeyi bir arada kutluyoruz. Birincisi genişlik kararlı spor organizasyonunu, ikincisi 4. yılda 5. defa acun şampiyonası yaparak başardık.”

“Durumunda bağlı olmak istiyorsanız Afyonkarahisar’a bekliyoruz”

Akülke, bu organizasyonun teferruatlı yıllar süresince hem Türkiye’bile hem dahi Türkiye’nin ayrıksı şehirlerinde yayılmasını iştiyak ettiklerini dile getirdi.

Şampiyona amacıyla Afyonkarahisar’da her şeyin amade olduğunu anlatan Akülke, “Bütün takımlar ve lojistikler geldi. Vadi hazır. Hakemler burada. Tamam yöneticiler burada. Bütün Türkiye’ye sesleniyorum, bu balaban şöleni hem Türkiye MotoFest’i hem Dünya Motokros Şampiyonasını yerinde tutulmak istiyorsanız Afyonkarahisar’a bekliyoruz.” diye konuştu.

Share: