Adıyaman’da ağaçlar hüzne çiçek açtı

Adıyaman’da ağaçlar hüzne çiçek açtı

ADIYAMAN – Kahramanmaraş merkezli depremlerden yer aşkın etkilenen illerden biri olan Adıyaman’üstelik ağaçlar hüzne çiçek açtı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde balaban hasarın oluştuğu ve çokça sayıda insanın hayatını kaybettiği Adıyaman bahar mevsimine buruk girdi. İnsanların güç hasar gören evet birlikte yıkılan evlerini ayrılma yazar çadırlara yerleştiği şehirde havaların ısınmasıyla birlikte baharın habercisi olan badem ağaçları üstelik çiçek açmaya başladı. Benzeri haddinden fazla insanın hayatını kaybettiği şehirde badem ağaçları adeta hüzne çiçek açtı.

İçimizde skala var

Depremde arkadaşları ile yakınlarını kaybeden Zeynel Glokom, “Ilkbahar geldi amma çiçekler hüzne açtı. Tığ baharı yaşamıyoruz çünkü içimizde benzeri incitici var, bir tasa var. Bu depremde yakınlarımızı kaybettik. Baharı sürdürmek olabilir değil. Çiçekler açtı ama gözümüz tek şey görmüyor. Yalnız ölüm fail akrabalarımız, dostlarımız, arkadaşlarımızla komple bir hüzün var içimizde. Badem ağaçları rengarenk ama maatteessüf o baharın şeyini alamıyoruz” diye konuştu.

Share: