Abdullah Gül: 7 Yıl Reisicumhur Olduğum Sürece, Katılmam Gereken Hep Milli Bayramlara Katıldım ve Hava Duydum

11. Cumhur Reisi Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığı boyunca milli söz kutlamalarına katılmadığı ve Anıtkabir ziyaretlerini yapmadığı yönündeki eleştirilere, görevden ayrıldıktan sekiz yıl sonra karşılık verdi. Gül, “7 sene Cumhur Reisi olduğum sürece, katılmam müstelzim hep milli bayramlara katıldım ve gelgel duydum. Onların sunma gür şekilde kutlanmalarını sağladım” dedi.

Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı fariza yaptığı yıllarda milli saraka kutlamalarına katılmadığı yönündeki eleştirilere aksülamel gösterdi. Gül, toplumsal medya hesabında “Hakkımda süregelen acımasız bir yalana cevabımdır” mesajıyla zaman paylaştığı videoda şunları söyledi:

“Ferda 30 Ağustos. Çok şükür rahatsız falanca değilim. Ama dalavere hikâyelemek ve önyargılı kalkmak nazik tıpkı hastalık. Antrparantez bile bile adına yalan söylemek ise aktöresel tıpkısı dava. Benim Cumhurbaşkanı olduğum sürece milli bayramlara katılmadığım, Anıtkabir ziyaretlerini yapmadığımı, uzun müddet bazıları anlattı aleyhimde. Bunları yalanlamayı alçalma akseptans ettim ama hangi antlaşma ki on paralık ummadığım eşhas de buna inanmaya başladılar, o ahit böyle bire bir açıklamaya vabeste kaldım.

“7 YIL CUMHURBAŞKANI OLDUĞUM SÜRECE, KATILMAM MÜSTELZIM HEP MİLLİ BAYRAMLARA KATILDIM VE ALIM DUYDUM”

Geçmiş şunu uyarmak isterim: 7 yıl Cumhurbaşkanı olduğum sürece, katılmam müstelzim bütün milli bayramlara katıldım ve gurur duydum. Onların yeryüzü mebzul şekilde kutlanmalarını sağladım. Benden önce 30 Ağustos bayramlarının resepsiyonları kargaşa evlerinde yapılırdı. İlk defa Reisicumhur namına onları ukdeme aldım ve Çankaya’bile çokça henüz alaylı aynı şekilde kutlanmalarını sağladım. Anıtkabir ziyaretlerini yapmamam ise bahis konusu değildi. Hassaten arada bir ziyaretlerle ilişik problemler gördüğümde bütün müdahaleci oldum.

“7 YILLIK CUMHURBAŞKANLIĞI SÜREM İÇERİSİNDE BİR EL KIRGIZİSTAN SEYAHATİNDEKİ RAHATSIZLIĞIM NEDENİYLE ZİYARETLERE KATILAMADIM”

7 almanak Cumhurbaşkanlığı sürem içerisinde, tıpkı posta Kırgızistan seyahatindeki rahatsızlığım dolayısıyla ziyaretlere katılamadım. Onun de sebebi şudur: Kırgızistan’daki Türk Konseyi zirvesine gidiyordum. O günlerde Gaziantep’te teröristlerin martir ettiği 10 askerimiz vardı. Onları arkamda bırakıp gezmek istemedim. Onların cenaze merasimlerine katıldım. Yaralıları hastanede yegâne tek musahabe ettim. Sonraları da seyahatimi yaptım.

“DOKTORLAR FILHAKIKA YOLCULUK YAPMAMAM İÇİN UYARIDA BULUNMUŞLARDI AMA BU ZİYARETTE BİR İÇ KULAK KANAMASI GEÇİRDİM”

Hangi efsus ki etibba filhakika yolculuk yapmamam amacıyla uyarıda bulunmuşlardı amma bu ziyarette ayrımsız iç kulak kanaması geçirdim. Dönünce hastanede bire bir hafta kadar kalmak zorunda kaldım. Hakeza bir insanı meseleyi birlikte teferruatlı süre düşünülerek aleyhimde propaganda yapanları daha çok sizlere havale ediyorum. Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum ve şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyorum.”

Gül, içtimai medya hesabında, katıldığı milli bayramlardaki fotoğraflarının düz aldığı “abdullahgul.gen.tr” isimli genel ağ sitesini bile paylaştı.

Share: