4 ildeki mecmu 10 emlak özelleştirilecek

Kaynak ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Muş’ta 4, Muğla’da 3, İstanbul’da 2 ve Mersin’de bir taşınmazın “koca” yöntemiyle özelleştirileceğini bildirdi.

ÖİB’nin özelleştirme süreçlerine ilişkin duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna bakarak, Muş-Merkez’deki bütün 87 bin 351 metrekarelik 4 emlak, Muğla- Bodrum’daki mecmu 13 bin 963 metrekarelik 3 emlak, İstanbul- Büyükçekmece’deki 8 bin 800 ve Eyüpsultan’daki 5 bin 374 metrekarelik 2 emlak ile Mersin Ağacı- Tarsus’taki 1535 metrekarelik gayrimenkul özelleştirilecek.

Birden aşkın öneri sahibinden kapalı zarfla teklif alma, görüşme ve kesit usulüyle yapılacak ihaleler, teklif sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirilecek yıldızlı artırmayla sonuçlandırılacak.

İhaleye hakikat ve tüzel kişiler, kuma girişim grupları (OGG), kooperatifler, vakıflar ile belgelerinde gayrimenkul edinebileceklerine dayalı egemenlik kâin dernekler katılabilecek. Yatırım fonları ise sadece bire bir OGG içre düzlük alabilecek. Kadem grubu ortaklarının bütünü yatırım fonu olamayacak.???????

İsteklilerin, son tekliflerini, süzülmek istedikleri ihaleye göre 17, 18 ve 19 Ev 2023 tarihlerine kadar vermeleri gerekiyor.

Share: