30 Ağustos Galibiyet Bayramı, Atatürk’ün Nazik Taarruz’u yönettiği Zafertepe’de coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Galebe Bayramı ve Kütahya’nın antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Büyük Taarruz’u yönettiği Kütahya’nın Dumlupınar ilçesi ile Altıntaş ilçesine tutkun Zafertepeçalköy’de coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Galibiyet Bayramı ve Kütahya’nın antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü, Atatürk’ün Şişman Taarruz’u yönettiği Kütahya’nın Dumlupınar ilçesi ile Altıntaş ilçesine tutkun Zafertepeçalköy’da coşkuyla kutlandı.

Törenlere Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu birlikte katıldı. Merasim, taarruzun yönetildiği Altıntaş’ta, Utku Abidesi’ne çelenklerin konulmasıyla başladı, istinkâf etmek duruşundan bilahare İstiklal Marşı okundu.

Törende mütekellim Icra Vekili Kasapoğlu, “30 Ağustos, bütün mazlum milletlere ilham veren varoluşun mücadelesidir. Bu mücadeleyi istiklalimizin ve istikbalimiz için verdik. Kavim namına girdiğimiz savaşlarda canlarımızı ve mallarımı ortaya koyduk. Ama asla teyit olmadık. Vatanı böldürmedik. Milletin bütünlüğüne asla helal getirmedik. Ezanımızı ve bayrağımızı katiyen ayaklar altına aldırmadık. Esarete asla boğun eğmedik. Bu mefret atalar esbak bittabi canı pahasına şüphesiz vikaye etmişse, biz de tıpkı ruhla bu değerleri koruma görevlisi etmeye bitmeme edeceğiz. Türkiye sevmenin ark bir hamaset ile benzer olacağını zannedenlere inat, el ele vererek, üreterek elan dinç aynı Türkiye üzere çalışacağız. Tığ, ülke sevgisinin çalışmaktan ve alın terinden geçtiğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanımız liderliğinde eğitimden, spora, sağlıktan enerjiye büyüklüğünde tıpkısı çokça alanda devrin niteliğinde düzentileme ve atılımlar yaptık, yapmaya bile devam edeceğiz” dedi.

Merasim Utku Haftası etkinlikleri boyunca gerçekleştirilen mütenevvi alanlardaki müsabakalarda dereceye girenlere ödülleri Nazır Kasapoğlu ve tören düzeni mensuplarınca ikram edildi.

Programa, Afyonkarahisar ve Kütahya valileri, milletvekilleri, belediye başkanları, garnizon komutanları, askeri erkan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Kağnılarla dönemin cenk dokusunun canlandığını geçit töreni mülevven görüntülere görüntü oldu. Vatandaşlar, argıt töreninde gazileri ve askeri birlikleri ayakta alkışladı.

Tören sonrası eylem uçuşu gerçekleştiren Türk Albeni Kuvvetlerinin akrobasi timi Solo Türk, izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı. – KÜTAHYA

Share: