3.5 km’lik Beybes Caddesi tamamen yenilendi

Konya’nın suret Misyon İlçe Belediyesi, 2022 yılında ilçeye dokunaklı ve fazlalaşan aynı asfaltlama sezonu elan yaşattı, Beybes Caddesini üstelik gündeş ve konforlu ulaşıma kavuşturdu.

İmar, dip yapı ve enfrastrüktür noktasında ağırbaşlı tıpkı sezonu elan geride bırakmaya hazırlanan Uğur Belediyesi asfaltlama çalışmalarına dahi yordam kesmeden bitmeme ediyor. Maksat Belediyesi Haber İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu çerçevede başlattığı Beybes Caddesi çalışmalarını da tamamladı. Beybes Caddesinin, Kozağaç Caddesinden Hatıp Caddesine büyüklüğünde olan toplamda 3 bin 500 metre olan yolun asfaltı tamamlanarak hizmete sunuldu. Beybes Mahallesinde bulunan 657 konutluk TOKİ konut projesinin saha aldığı bölgeyi da etkileyecek şekilde ölçülü icraat çerçevesinde yola 30 bin metrekarelik asfalt yüzey alanına kestirmece 8 bin ton yunak asfalt serimi gerçekleştirildi. Icraat çerçevesinde ayrıca 8 bin metrekare tretuvar alanına dahi parke çalışması yapıldı.

“Çağcıl ve konforlu erişim amacıyla aynı eşik henüz aşıldı”

İlçenin, 2022 yılınında da fiziksel hizmetlerden toplumsal projelere büyüklüğünde çetin ve artağan ayrımsız bakım sezonu yaşadığını tabir eden Kasıt Şehremini Mustafa Kavuş, bu bereketin kendini asfaltlama noktasında birlikte kendini gösterdiğini kaydetti. Bu çerçevede çalışmalara başladıkları Beybes Caddesi asfaltlama çalışmalarının mevsim kapanmadan hızlı ayrımsız şekilde evet olmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Başbuğ Kavuş, “Tasavvur Belediyesi yerine ilçe genelinde yürüttüğümüz asfaltlama ve altyapı çalışmalarına, sezonun sonuna yaklaşılırken dahi uzaklık vermeden bitmeme ediyoruz. Bilgelik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, bu çerçevede Beybes Caddesinde başladığı asfalt ve yenileme çalışmalarını aceleci benzeri şekilde tamamladı. Kırıcı benzeri şekilde çalışma harcayarak bu yolu temizlemek yerinde olan hemşehrilerimize şita gelmeden abat, çağdaş ve konforlu tıpkı muvasala imkanı sağlayıcı ekip arkadaşlarımın herhangi bir birine teşekkür ediyorum. Misyon’daki yaşam standardını arttırmak adına sergilediğimiz faziletkâr melodi hava şartları elverdiği ölçüde devam edecek, önümüzdeki süreçte ve ati sezonlarda üstelik bu tempoyu artırarak hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi. – KONYA

Share: