27 mahalleden onlarca avrat, kıyamet bölgesine argaç ve bertik üretimi amacıyla buluştu

27 mahalleden onlarca eş, afet bölgesine atkı ve bere üretimi amacıyla buluştu

Millet Evi’nde düşündürücü himmet hayata geçirildi

SAKARYA Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde Budun Evi’nde bire bir araya gelen 27 mahallenin kadınları, afet bölgesi için atkı ve bertik üretimine başladı.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde balaban yıkıma sebep olan zelzele sonrasında ekipler çöküntü altında mütezayit vatandaşları yetirmek üzere çalışmalarını sürdürürken bölgeye dahi yardım seferberliği devam ediyor. Bu çerçevede Adapazarı Belediye Reisi Bahtiyar Işıksu eliyle Dernekkırı Bölgesi’ne kazandırılan Kavim Evi’nde anlamlı aynı mücahede daha hayata geçti. Bölgede bulunan 27 mahallenin kadınları, facia bölgesine ulaşmak üzere atkı ve ezik üretimine başladı. Mesai yapan kadınları konuşma eden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Kıyamet bölgemiz üzere geçmiş andan itibaren topyekun seferberiz ve tek yüreğiz. Şehrimiz hamdolsun müzaheret konusunda sunma güzel örnekleri sabah akşam sergilemeye bitmeme etmektedir. Dernekkırı’mızda mevcut karı kardeşlerimizi atkı ve çizik üretiminde gösterdikleri hız üzere tebrik ediyorum. Budun Evimizde alevli bir himmet var. İlk ürünlerimizi gönderdik. Gayretle bitmeme edeceğiz. Rabbim hepsinden razı olsun” dedi.

“Depremin acısını bildirme ongun bilenlerdeniz”

Üretime katkı sağlayıcı kadınlardan Görüntü Çetinkaya, “Adapazarı Belediyesi Dernekkırı Budun Evi’mizde arkadaşlarımızla birlikte atkı ve bertik üretiyoruz. Orada yaşananları televizyonda gördük, haddinden fazla üzüldük. Adapazarı kendisine biz seçkin ahit kardeşlerimizin yanındayız ve birlikte olmaya devam edeceğiz” derken merkezde etkin özge kadınlar ise, “Depremin acısını sunu ongun bilenlerdeniz. Vatanımızın herhangi bir köşesi çok pir orada sınav faal yakınlarını kaybetmiş, yaralanmış cümle kardeşlerimizin yanındayız. 1999 depremini yaşadık çokça üzüldük ve dayanaklık etmek üzere buradayız. yardımcı olmak amacıyla buradayız, elimizden gelen değme şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Share: