18 yıllık sır cinayetin sanığı: “Hastalık buradayım bilge komutan?”

18 yıllık sır cinayetin sanığı: “Neden buradayım bilgili komutan?”

“Beni gönderin gideyim, benim burada hangi işim var?”

KOCAELİ – Kocaeli’bile 2004 yılında benzeri tavuk firmasında plasiyer olarak etkin kişinin boğazını keserek öldürdükleri, çek ve servet meşgul çantayı birlikte çaldıkları iddiasıyla tutuklanan 2 maznun yeniden bilgili karşısına bundan sonra. Suçlamaları akseptans etmeyen sanıklardan Melik F., “Bozukluk buradayım hakim mir? Ben yapmadım, yapmam. Beni gönderin gideyim, benim burada ne işim var?” dedi.

Haklarında “Taammüden, canavarcasına hisle ve işkence çektirerek isteyerek cani” ve “Tün vakti, birden fazla dirilik ile silahla plaçka” suçlarından sevgili açılan sanıkların Kocaeli 4. Ciddi Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmalarına bitmeme edildi. Duruşmaya vakfedilmiş sanıklar Mustafa Ş., Kağan F. ve taraf avukatları katıldı.

“Saçlarım bembeyaz oldu”

Savunmasında suçlamaları akseptans etmeyen Mustafa Ş., “2003 yılında tavuk firmasında 6 kamer süreyle ego birlikte çalışmıştım. O dönemler muhasebe işleri ile ilgileniyordum. Paraların sayımını yapar ve bankaya götürdüm. Benim Amaç ile ne tıpkısı husumetim ne birlikte konuşmuşluğum vardı. Paraya ihtiyacı olan biri değilim. Hangi içkim hangi kötü alışkanlıklarım var. 15 aydır tutukluyum. İşlemediğim benzeri cürüm cihetiyle kendimi mukayyet olmak durumda kalıyorum. Sıfır tıpkı şeyi bittabi savunayım? Saçlarım parlak oldu. Sunma kötüsü bile insanların bana farklı gözle bakması oldu. Babam, ‘Paraya tutsak olmayın’ derdi. Şu temel kadar haram banak boğazımızdan geçmedi. Cenabıhak kimseyi böyle ayrımsız şeyle karşılaştırmasın. Hayatım süresince paraya tamahkârlık etmedim” dedi.

“Illet buradayım hakim satış?”

Kağan F. ise, “Hurdacılıkla geçimimi sağlayıcı biriydim. İki kesim çocuğum var. Birini doktor diğerini ise polis ayırmak amacıyla uğraşıyorum. Bu suçu ego işlemedim. Illet buradayım bilge satış? Ego yapmadım, yapmam. Beni gönderin gideyim, benim burada hangi işim var?” diye niteleyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, muallel evrakların tamamlanması ve sanıkların alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek, duruşmayı erteledi.

Olay

10 Haziran 2004 yılında Kartepe’dahi meydana mevrut olayda, bir tavuk firmasında plasiyer yerine müteharrik Maksat Özdemir (25), bölüm boyu tahsilat yaptıktan bilahare firmaya ilişik kamyonete binerek gelişim namına gezmek amacıyla yola çıkmış, henüz sonradan yüz kere bıçaklanıp, boğazı kesilmiş halde ölmüş bulunmuştu. Cinayeti etkin şüpheliler ise kamyonetteki içi servet, çek ve burhan dolu çantayı da alarak kayıplara karışmıştı. 2004 yılında faili meçhule dosyanın 2021 yılında Kocaeli İl Güven Müdürlüğü’hangi devredilmesiyle soruşturmayı derinleştiren kıya bürosu dedektifleri tavuk firmasının muhasebecisi Mustafa Ş. ve Hakan F.’nin olaya karıştığını tespit etmiş, yakalanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Share: