15 yaşında öldürülen kız gözyaşlarıyla toprağa verildi

– 15 yaşında maktul kız gözyaşlarıyla toprağa verildi

Aksaray’dahi 15 yaşındaki sakat nişanlısını vuran meşkûk degaje asayiş önlemleri altında adliyeye irsal edildi

AKSARAY – Aksaray’da çarkıt nişanlısı tarafından çıkmaz ortasında öldürülmüş 15 yaşındaki kız, gözyaşları içinde toprağa verildi. Cinayeti dinamik meşkûk ise, serbest düzenlilik önlemleri altında adliyeye irsal edildi.

Fenomen, cemaziyelevvel Taşpazar Mahallesi 801 Sokak’ta kâin tıpkı düğün salonunun önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, ailesi ile gelişigüzel benzeri arkadaşının kına merasimine revan 15 yaşındaki Melike Arıbaş, düğün salonunun önüne geldiği esnada kapıda kendisini muntazır sakat nişanlısı Muhammet K. tarafından tabanca ile vuruldu. Başına 2 kurşun hamiş eden Arıbaş ailesinin birlikte kanlar ortamında yere yığılırken, babası D.A’nın kulağını da bire bir mermi sıyırdı. Kızı çetin yaralanan cet D.A. çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. Olayı gerçekleştiren insan ise hemen görüngü yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay adına afiyet ve polis güçleri ekipleri gönderme edildi. Gelişmemiş sürede görüngü namına gelen afiyet ekipleri yoluyla evvel müdahalesi yapılan Melike Arıbaş, ambulansla Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine Evgin Servisine kaldırıldı. Polis ekipleri yakınlarda güvenlik önlemi alarak fenomen yerinde tetkik yapıldı. Melike Arıbaş, kaldırıldığı hastanede yapılan umum müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Bozuk nişanlısını öldüren koca ise polis güçleri ekiplerinin cimri takibi sonucu bodur sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Zanlı adliyeye irsal edildi

Eski nişanlısını sokak ortasında vurarak öldüren meşkûk görüngü hesabına andıran bir bölgede polis ekiplerince yanlışlık aleti ruhsatsız tabanca ile gelişigüzel yakalandı. Yakalanan meşkûk gözaltına alınarak Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesine götürüldü. Dünden beri emniyette sorgusu süren isim öğle vakti saatlerinde Aksaray Adliyesine irsal edildi. Polis Güçleri ekiplerinin serbest güvenlik önlemi aldığı adliye sarayına getirilen eş elleri aksi kelepçeli adliye binasına makbuz. Zanlının adliyedeki işlemleri halen devam ediyor.

15 yaşındaki zihayat kız gözyaşlarıyla toprağa verildi

Olayın ardından cenazesi ailesine tasdik edilen Melike Arıbaş’ın cenazesi Aksaray’ın merkeze bağlı Çimeli Yeniköy’üstelik cenaze aracıyla ailesinin evine götürüldü. Cenaze aracından çıkarılan tabutun içine gözyaşları içre akıbet kat icra vekili annesi Asiye Arıbaş şer geçirdi. Sonuç kez köydeki evine getirilen Melike Arıbaş’ın cenazesi daha sonra cenaze aracıyla karye mezarlığına götürüldü. 15 yaşındaki kız öğle vakti namazına müteakip kılınan cenaze namazının arkası sıra toprağa verildi.

Jandarma komando ekipleri açık güvenlik önlemi aldı

Yaşanan olayın ardından Çimeli Yeniköy de uyanık ekipleri serbest düzenlilik önlemleri aldı. Güllabi komando er ekiplerinin teferruatlı namlulu silahlarla bölgede güvenliği sağladığı köyde cenazeye yüzlerce sevimli katıldı. Rastgele ne tıpkı olumsuzluğun yaşanmaması için bölgeyi adeta kuşatma altına alan bitirmiş komandolarına, model açıkgöz ekipleri ve trafik jandarması ekipleri dahi destek sağladı. Karye girişinde misil kurnaz ekipleri yoluyla dubalarla çevrilirken, trafikte kontrollü olarak yönlendirildi.

14 yaşında nişanlanmış, 6 ay sonra alamet atılmış

Olayın peşi sıra kız çocuğunun yaşadığı belgi olayı bile birlik detaylarıyla ortaya bundan sonra. Melike Arıbaş’ın 14 yaşında Muhammet K. ile nişanlandığı belirlendi. Yavukluluk döneminin önceki aylarında bağdaşmazlık ve tartışmalar hararetli kızın durumu ailesine bildirdiği öğrenildi. Ailesi aracılığıyla yapılan yorum sonucu 6 kamer adaklı mütezayit kızın nişanı bozduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine aileler ortada tartışmalar yaşanırken, Muhammet K.’nın kızı ve ailesini daim zılgıt ettiği, ailenin ise bu konuda şikayette bulunduğu öğrenildi. Tekraren şikayet edilen Muhammet K., Melike Arıbaş ve evinden uzaklaştırma aldığı ve uzaklaştırmasının ise geçtiğimiz günlerde bittiği öğrenildi.

Share: